'מתכונים מטורפים למאנצ

צ’יפס חורפי מסלק וקולורבי

צ’יפס חורפי מסלק וקולורבי

צ’יפססס שמעתם את התסססס של השמן במילה? אני חולה על הצ’יפס טוב. כשאני אומר טוב אני מתכוון לצ’יפס פריך מבחוץ ורך מבפנים מטובל היטב ולא שמנוני. יש הרבה גרסאות לצי’פס היום בחרתי להראות לכם מנה שמתייחסת יותר לרקות החורפיים- סלק וקולורבי. שני ירקות שורש נפלאים שלאחר טיגון המתיקות שלהם מתפרצת ומרימה את הצ’יפס הקלאסי לחוויה חדשה לגמרי!

מה ואיך?

*1 קולורבי גדול

*1סלק גדול

*שמן לטיגון עמוק

*מלח ופלפל

 

אופן ההכנה

את הצ’יפס נטגן בשיטת הטיגון הכפול, שמעניקה לו קריספיות נהדרת מבחוץ וטעם נימוח מבפנים.

קולפים את הקולורבי ואת הסלק וחותכים אותם למקלות צ’יפס עבים. את המקלות מכניסים לשמן עמוק לטיגון הראשון, בטמפרטורה של 150-160 מעלות (שיהיה בעבוע קל של השמן ולא רתיחה). הטיגון הראשון נועד לרכך את הצ’יפס מבפנים.

מוציאים את הצ’יפס שהתרכך אחרי 3-5דקות טיגון ומניחים על נייר סופג לספיגת עודפי השמן המיותרים ונותים למקלות להתקרר.

חסידי הגישה המסורתית יכניסו בשלב זה את הצ’יפס להקפאה עד לטיגון השני. אבל אם אתם מחסידי גישת ה”גרגרן שמן בדם” ולא רוצים לחכות להקפאת הצ’יפסים, ניתן לצפות את המקלות בקורנלפלור ולנער את העודפים לפני הטיגון השני.

הטיגון השני ייעשה בחום גבוה יותר, כ-180-190 מעלות. נכניס את הצ’יפס לשמן רק כאשר הוא הגיע לחום הרצוי ונדאג לטגן את הצ’יפסים עד כדי פריכות והזהבה מבחוץ. מוציאים את הצי’פס מהשמן, מניחים על נייר סופג  או מקפיצים אותו במסננת ומפזרים מלח בנדיבות.

ניתן להגיש לצד מיונז שמיר קרמי ומרענן שישבור את הטעם המתקתק של הצ’יפס.

הצ’יפס החורפי יתחבב עליכם במהירות הבזק לכן אני מציע להכין כמות גדולה מראש ולטגן את הטיגון הראשוני, לתת לזה להתקרר ולהקפיא עד שיתחשק לכם להתענג על צ’יפס חם שוב. בתיאבון.